Довідка

Зміст

  1. Головне меню
    1. Файл
    2. Зміни
    3. Перегляд
    4. Вкладки
    5. Закладки
    6. Довідка
  2. Головна панель перегляду
  3. Допоміжні панелі
  4. Параметри
    1. Параметри поведінки
    2. Параметри графіки
    3. Параметри інтерфейсу
    4. Параметри клавіатурних скорочень
    5. Параметри модифікаторів

Вступ

qpdfview — програма для перегляду документів з використанням вкладок. У програмі використано бібліотеку Poppler для реалізації підтримки PDF, бібліотеку libspectre для реалізації підтримки PS, бібліотеку DjVuLibre для реалізації підтримки DjVu, бібліотеку CUPS для реалізації підтримки друку та набір бібліотек Qt для реалізації інтерфейсу.

Будь ласка, зверніться до сторінки підручника (man), щоб дізнатися більше про параметри командного рядка і файли налаштувань.

Головне меню

Файл

Зміни

Змінити номер поточної сторінки можна введенням номера бажаної сторінки до поля для редагування тексту на панелі інструментів редагування. Передати фокусування на поле можна за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl+K. Після введення значення слід натиснути клавішу Enter.

Перегляд

Масштаб можна змінити до бажаного значення за допомогою текстового поля на панелі інструментів перегляду. Передати фокусування на поле можна за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl+L. Після введення значення слід натиснути клавішу Enter.

Вкладки

У цьому меню буде наведено список усіх вкладок. Зробити вкладку поточною можна шляхом натискання відповідного пункту у меню. Закрити вкладку можна клацанням середньою кнопкою миші на відповідному пункті меню. Перші дев’ять вкладок у списку також можна активувати одночасним натисканням клавіші Alt та клавіші номера вкладки (від 1 до 9).modifier and pressing keys one to nine.

Закладки

Довідка

Головна панель перегляду

За допомогою клавіш Backspace/пробіл можна перейти до попередньої/наступної сторінки. Натисканням клавіш Home/End можна перейти до першої/останньої сторінки документа. За допомогою клавіш зі стрілками та клавіш Page Up/Page Down можна гортати документ. За допомогою одночасного натискання клавіш Ctrl і Enter можна перейти до сторінки, яку було відкрито перед виконанням останньої дії з переходу документом.

За допомогою коліщатка миші можна гортати документ вгору і вниз. Якщо під час гортання утримувати натисненою клавішу ALT, гортання відбуватиметься праворуч-ліворуч. Утримуванням натиснутою клавіші CTRL можна перевести коліщатко у режим масштабування документа. Якщо утримувати натисненою клавішу SHIFT, гортанням коліщатка можна буде обертати документ. Клавіатурне керування можна змінити за допомогою діалогового вікна параметрів програми. Якщо ви натиснете і утримуватимете середню кнопку миші (коліщатко) і пересунете вказівник миші, ви зможете позначити область для масштабування.

Посилання позначаються червоними рамками (якщо позначення посилань увімкнено у параметрах програми). Клацанням лівою кнопкою миші можна перейти до пов’язаної з посиланням сторінки або відкрити адресу у типовій програмі для перегляду (якщо це увімкнено у параметрах програми). Клацанням середньою кнопкою миші на посиланні можна відкрити пов’язану з ним сторінку у новій вкладці. Якщо ви просто наведете вказівник миші на посилання, програма покаже панель з адресою, на яку вона посилається.

Поля форм буде позначено синіми рамками (якщо це увімкнено у параметрах програми). Після клацання лівою кнопкою миші на полі форми можна змінити вміст поля. Якщо ви наведете вказівник миші на поле форми, програма покаже назву поля на панелі підказки.

Код початкового документа може бути відкрито у редакторі коду за допомогою контекстного меню, у якому може міститися пункт переходу до відповідного вузла SyncTeX.

Щоб скопіювати фрагмент тексту або зображення, натисніть і утримуйте клавішу Shift, натисніть ліву кнопку миші і, утримуючи її, обведіть рамкою область, яку слід скопіювати. Щойно ви відпустите кнопку миші, програма покаже контекстне меню, за допомогою якого ви зможете скопіювати текст або зображення до буфера обміну даними.

Щоб додати анотацію, натисніть і утримуйте клавішу Ctrl, натисніть і утримуйте ліву кнопку миші, перетягніть вказівник миші, щоб окреслити область, до якої буде додано анотацію. Щойно кнопку миші буде відпущено, програма відкриє контекстне меню для вибору між додаванням тексту та позначенням кольором. Клацанням лівою кнопкою миші можна перейти до редагування анотацій. Клацанням правою кнопкою миші можна вилучити анотацію. (Для додавання або вилучення анотацій вам слід встановити версію 0.20.1 або новішу бібліотеки Poppler.) Після наведення вказівника миші на анотацію, програма покаже у контекстному вікні вміст анотації.

Щоб масштабувати область перегляду за позначеним, натисніть і утримуйте клавіші Shift та Ctrl, натисніть і утримуйте ліву кнопку миші, перетягніть вказівник миші так, щоб окреслити область, за якою буде виконано масштабування.

Увімкнути або вимкнути показ панелі інструментів та смужки меню можна за допомогою придатних до налаштовування клавіатурних скорочень. Типовими значеннями цих скорочень є «Shift+Alt+T» та «Shift+Alt+M».

Допоміжні панелі

Перегляд змісту — панель із оглядом вмісту документа. Наведенням вказівника миші на пункт змісту з наступним клацанням лівою кнопкою миші можна перейти до відповідної сторінки на основній панелі перегляду. Контекстним меню можна скористатися для розгортання або згортання усіх підпунктів поточного пункту.

Крім того, навігацію панеллю змісту можна здійснювати за допомогою клавіатури або коліщатка миші. Якщо натиснути і утримувати клавішу Shift, одночасно натискаючи клавіші зі стрілками вгору або вниз, програма гортатиме текст документа. Одночасним натисканням клавіші Shift та клавіш зі стрілками ліворуч або праворуч можна згортати або розгортати один рівень підпунктів поточного пункту у змісті. За допомогою одночасного натискання клавіші Ctrl та клавіш зі стрілками ліворуч або праворуч можна повністю згорнути або розгорнути увесь підлеглий список поточного пункту. Утримуючи натисненою клавішу Shift і прокручуючи коліщатко миші можна змінити позначений пункт змісту. Утриманням натисненою клавіш Ctrl з одночасним прокручуванням коліщатка миші можна розгортати або згортати список підпунктів позначеного пункту.

На панелі перегляду властивостей буде показано додаткові дані щодо документа.

На панелі мініатюр буде показано зменшені версії сторінок документа. Наведенням вказівника на пункт сторінки із наступним клацанням лівою кнопкою миші можна перейти до перегляду відповідної сторінки у документі.

На панелі перегляду закладок буде показано закладки, пов’язані із документом у поточній вкладці. За допомогою контекстного меню панелі можна перейти до попередньої або наступної закладки чи додати закладки. Крім того, у контекстному меню окремих закладок передбачено пункти для редагування та вилучення закладок.

Якщо відповідний пункт позначено у параметрах роботи програми, на панелі розширеного пошуку буде показано огляд результатів усіх пошуків на усіх вкладках. Також буде показано контекст знайденого рядка у тексті (сам рядок буде позначено). Наведенням вказівника миші на пункт результатів з наступним клацанням лівою кнопкою миші можна перейти до відповідної вкладки і позиції тексту у документі.

Параметри

Параметри поведінки

Параметри графіки

Параметри інтерфейсу

Параметри скорочень

За допомогою вкладки параметрів клавіатурних скорочень можна скоригувати перелік клавіатурних скорочень відповідно до ваших уподобань. Щоб змінити скорочення для якоїсь з дій, двічі клацніть лівою кнопкою миші на відповідному пункті і введіть нове скорочення. Для кожної з дій можна вказати декілька скорочень, відокремлених крапкою з комою. Назви клавіш, які складаються з декількох літер, слід вказувати явним чином (наприклад, «Alt», «Ctrl», «PgDown»). Відповідність клавіш встановлюється без врахування регістру. Якщо клавіатурне скорочення містить клавіші-модифікатори, слід відокремлювати клавішу-модифікатор від решти клавіш скорочення символом «+». Клавішу-модифікатор має бути вказано першою. Приклади: «Ctrl+A» або «Ctrl++».

Параметри модифікаторів